Nowoczesny dom

Projekt, budowa, cena. Myślisz o wybudowaniu nowoczesnego domu i szukasz wykonawcy lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o takich domach? Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy dla Ciebie dom, wybudujemy i wykończymy pod klucz lub przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Odwiedź naszą budowę

Odwiedź nas na budowie i zobacz jak powstaje dom szkieletowy. Budowa domu to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o samej technologii, a także zastanowić nad wyborem odpowiedniego projektu i rozwiązań dla siebie. Więcej szczegółów oraz adresy budów w rozwinięciu.

Czytaj więcej

Witaj w domu

Jesteśmy grupą ludzi, która do budownictwa i drewna podchodzi z pasją, a rodzinne wartości przenosi do codziennego życia w pracy. Firma BALO WOOD zapewnia swoim klientom ponad 15 letnie doświadczenie w budowie i pomaga spełniać marzenia o własnym domu. Zapoznaj się z naszą firmą oraz zaletami domów z drewna i wybuduj dom na lata

Czytaj więcej

Wybierz twój projekt

Chciałbyś wybudować dom w technologi szkieletowej, ale nie podoba Ci się żaden z projektów? To nie problem. Teraz możesz wybrać dowolny projekt domu w wersji murowanej dostępny w internecie, a zaadaptujemy go dla Ciebie bez dodatkowych opłat. Znajdź dom, o którym marzysz i napisz do nas.

Czytaj więcej

Domy Szkieletowe

Choć może się to wydawać zaskakujące, dzięki naturalnemu charakterowi, szybkości wznoszenia, wysokiej izolacyjności akustycznej i cieplnej oraz wielu innym zaletom, technologia drewnianego szkieletu jest obecnie najbardziej powszechną metodą budownictwa na świecie. W tej technologii buduje się domy jednorodzinne, osiedla...

Czytaj więcej

Eco

Energooszczędność jest aspektem, który coraz częściej pełni decydującą rolę przed, w trakcie i po budowie domu, a koszty utrzymania niejednokrotnie decydują o wyborze domu lub mieszkania. W dobie rosnących cen paliw, zwiększenia się świadomości ekologicznej ludzi oraz wprowadzenia norm unijnych wciąż wzrasta zapotrzebowanie na domy, które są zdrowe i tanie w użytkowaniu...

Czytaj więcej

Technologia

Nasza firma zajmuje się budowaniem domów w technologii systemu zabudowy szkieletowej oraz budownictwem domów z bala prostokątnego i bala okrągłego. Specjalizujemy się w budowaniu domów w standardzie deweloperskim, zapewniając swoim klientom wysoką precyzję i bezkonkurencyjną jakość wykonania elementów konstrukcyjnych domu. Nasze domy spełniają najnowsze wymogi energetyczne Unii Europejskiej, dzięki czemu są energooszczędne i tanie w użytkowaniu.

Budownictwo szkieletowe w wielu regionach świata, szczególnie w krajach rozwiniętych jest najpowszechniej wykorzystywaną formą budownictwa i stanowi zdecydowaną większość w budownictwe rodzinnym. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ponad 90 % domów jednorodzinnych i jednopiętrowych budynków stanowią konstrukcje szkieletowe. W Szkocji budownictwo szkieletowe cieszy się ogromną popularnością, dzięki swojej odporności na chłodny klimat, ale także w Australii, gdzie mają chronić mieszkańców przed wyjątkowo wysokimi temperaturami oraz wiglocią. Dzieję się tak, ze względu na unikalną charakterystykę bezwładności cieplnej konstrukcji szkieletowych, która sprawia, że domy szkieletowe, wykonane zgodnie z najwyższymi standardami, sprawdzają się idealnie w każdym klimacie.

Domy z drewna zapewniają nie tylko unikalny, ale też zdrowy mikroklimat. Budując przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby twójdom mógł oddychać, co uchroni go przed chłodem zimą i wyoskimi temperaturami latem oraz powstawaniem grzybów, pleśni, wilgoci, a tym samym zapewni utrzymanie naturalnej atmosfery wewnątrz, zdrowej dla Ciebie i dla twojej rodziny.

Domy kanadyjskie to przyszłość budownictwa.

Jako przedstawiciele firmy Balo-Wood wiemy, że twój dom to miejsce, które musi być nie tylko bezpieczne, trwałe i tanie w użytkowaniu, ale też zdrowe i przyjazne dla twojej rodziny i środowiska. Dlatego dokładamy tak wielkich starań, aby budowane przez nas domy odznaczały się najwyższą jakością, którą osiągamy dzięki temu, że cały proces ,produkcji od samego początku, przeprowadzany jest w naszych warsztatach. Żadnych pośredników i żadnych dodatkowych kosztów .

Konstrukcja ścian szkieletowych w domu całorocznym

Szkielet całoroczny z elewacją z tynku

Ściana_zewnętrzna_tynk

Przekrój ściany przedstawia kolejne warstwy, z których zbudowane są przegrody domów całorocznych w technologii szkieletowej. Ściana z zewnątrz może być wykończona tynkiem lub cegłą elewacyjną, ale także boazerią zewnętrzną lub pół-balem (rzut poniżej). Od środka ściana może być wykończona zarówno boazerią wewnętrzną jak i płytą kartonowo-gipsową.

Konstrukcje ściany stanowią słupy o przekroju 145 x 45 mm oraz poprzeczne wiązania wzmacniające konstrukcje i zwiększające jej stabilność. W przypadku domów wykończonych z zewnątrz boazerią lub półbalem istnieje możliwość zastosowania dodatkowej warstwy wełny mineralnej o grubości 5 lub 10 cm. W domach całorocznych z elewacją tynkową można zwiększyć grubość warstwy styropianu z 10 cm do 15 cm,  aby niewielkim kosztem uzyskać lepsze właściwości termiczne ściany.  Ściany domu są dodatkowe poszyte membraną wiatroizolacyjną oraz paroizolacyjną, które gwarantują, że dom utrzyma swoje parametry grzewcze przez wiele lat.

Szkielet całoroczny z elewacją drewnianą

Ściana_zewnętrzna_deska_Strona

Konstrukcja ścian wewnętrznych w domu całorocznym

Przekrój ściany wewnętrznej

Ściana_wewnętrzna_Strona
Ściany wewnętrzne domu to przegrody oddzielające pomieszczenia na parterze i piętrze domu. Ściany wewnętrzne mogą pełnić funkcje nośną, stanowią wówczas podparcie dla stropu poddasza lub piętra, dlatego konstrukcja ścian działowych może być wykonana w dwóch wariantach.

Wariant I
- Słupy konstrukcyjne o przekrojach 145mm x 45mm w ścianach działowych nośnych
- Izolacja akustyczna z wełny mineralnej 150 mm

Wariant II
- Słupy konstrukcyjne o przekrojach 85mm x 45mm w ścianach działowych nienośnych.
- Izolacja akustyczna z wełny mineralnej 80 mm

Ściany wewnętrzne są obustronnie poszyte zarówno płytą drewnopochodną (OSB-3) 12mm oraz płytą kartonowo-gipsową 12mm. Takie rozwiązanie stanowi dodatkowe usztywnienie konstrukcji domu, które zapewnia lepszą absorpcję naprężeń i eliminuje ryzyko pęknięć po wygładzeniu ścian. Dodatkowym atutem jest też łatwiejszy montaż elementów wiszących, które mogą być umiejscowione w  dowolnym miejscu na ścianie.

W pomieszczeniach mokrych ściany wewnętrzne są poszyte płytą wodoodporną, a w otoczeniu źródeł ciepła, standardowa płyta kartonowo-gipsowa jest zastąpiona płytą ognioodporną.

Konstrukcja dachu

Przekrój dachu

 

Dach

Konstrukcja dachu wykonana jest w systemie krokwiowo-jętkowym. Krokwie spięte są na 1/3 wysokości obustronnie jętką o wymiarach 60mm x 200mm. Izolacja termiczna dachu znajduje się między i pod krokwiami, co zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych. Do izolacji dachu stosujemy wełnę mineralną lub skalną o podwyższonych parametrach izolacyjnych. Wskaźnik przenikalności cieplnej dachu kształtuje się na poziomie U=0,169 (W/m2K).

Podbitka dachowa wykonana jest z drewna sosnowego lub świerkowego, dwukrotnie malowana na dowolny wybrany kolor. W warstwie podbitki w odpowiedni sposób wykonane są otwory wentylacyjne, które pozwalają na przewietrzanie się połaci dachu i zapobiegają wykraplaniu się w nim wilgoci.

Jeśli tak przewiduje projekt, w podbitce wykonane są też punkty do podłączenia oświetlenia.

Do deski czołowej dachu mocowane są rynny o średnicy 120mm i rury spustowe o średnicy 100mm. System rynnowy wykonany jest z PCV lub aluminium. Kolor orynnowania może być wybrany z szerokiej palety dostępnych kolorów katalogowych.

Konstrukcja podłogi w domach całorocznych

Przekrój podłogi parteru.

Podłoga_parter

Podłoga parteru jest dokładnie odizolowana i ocieplona. Przed wykonaniem warstwy chudego betonu, zdejmowana jest warstwa czarnej ziemi i nawożony zagęszczony piasek co zapobiega przenikaniu chłodu i wilgoci od gruntu.Podłoga usytuowana jest na ówcześnie przygotowanym podłożu.  Warstwa chudego betonu, odizolowana jest przeciwwilgociowo dwiema warstwami foli paroizolacyjnej. Na foli kładzie się styropian o grubości 10cm, na którym wykonuje się posadzkę właściwą, tzw. szlichtę cementową o grubości 6cm. Podłoże naszych domów jest przygotowane do położenia:

- Deski podłogowej
- Paneli podłogowych
- Płytek ceramicznych
- Płytek gresowych
- Wykładzin dywanowych

Istnieje możliwość wykonania ogrzewania podłogowego lub zamontowania paneli.

Przekrój podłogi poddasza.

Podłoga_pietro1_Strona

Drewniana konstrukcja stropu jest przygotowana tak, aby na podłodze poddasza móc położyć płytki lub panele. Potrójne poszycie stropu zapewnia lepszą izolacje akustyczną. Sufit parteru jest poszyty płytą OSB-3 12mm mocowaną na ruszcie, a następnie płytą k-g.

Wełna drzewna

Jako izolację zamiast wełny mineralnej można wykorzystać wełnę drzewną, która jest rozwiązaniem droższym, ale uważanym za mniej łatwopalny i bardziej naturalny co wpływa na zmianę klimatu wewnątrz domu.