Co nas wyróżnia

JAKOŚĆ

Nasze domy powstają wyłącznie z najlepszych surowców i materiałów. Do wykonania konstrukcji szkieletowych wykorzystujemy drewno certyfikowane, suszone, impregnowane, 4-stronnie strugane, zgodne z polskimi i europejskimi normami PN-EN 14081-1:2007 ; PN-EN 350-2:2000 ; PN-EN 338. Co więcej drewno wykorzystane do produkcji naszych domów posiada również certyfikat FSC, który jest obecnie najbardziej wiarygodnym systemem certyfikującym obszary leśne i oznacza, że surowiec pochodzi wyłącznie z obszarów zarządzanych wg. zasad odpowiedzialnej gospodarki leśnej, co daje Ci pewność, że twój dom jest również domem ekologicznym, wspierającym zrównoważoną gospodarkę.

Poszycia, izolacje, okna czy pokrycia dachowe dostarczają nam wyłącznie renomowane marki takie jak Rockwool, Knauf, Brass czy Blachotrapez. Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów najwyższej klasy, mamy pewność, że nasze domy to domy na wiele pokoleń.

UCZCIWOŚĆ

Szanujemy naszych klientów, dlatego podawane przez nas ceny są prawdziwe. Nie stosujemy zabiegów mających na celu zmylić klientów co do kosztów realizacji inwestycji lub zastosowanych materiałów. Dbamy, aby współpraca z nami była przejrzysta i prosta. Każdy inwestor przed rozpoczęciem budowy otrzymuje od nas szczegółowy kosztorys z wyszczególnieniem prac i zastosowanych materiałów. Chcemy, aby nasi klienci unikali niemiłych niespodzianek w trakcie budowy, dlatego jasno określamy zakres prac, a także doradzamy i informujemy, aby proces budowy był szybki i czytelny.

CENA

Ceny naszych domów szkieletowych są niezwykle atrakcyjne w porównaniu z cenami mieszkań czy domów oferowanych przez deweloperów. Co więcej po podpisaniu umowy klient nie musi martwić się o zmiany cen materiałów. Koszty budowy określone w umowie są dla klienta ostateczne.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Nasze domy dzięki połączeniu tradycyjnego materiału jakim jest drewno i najefektywniejszych materiałów izolacyjnych to nie tylko elegancja i charakter, ale też ponadprzeciętne walory termiczne.  Przegrody o niskim współczynniku przenikania ciepła oraz nowoczesne rozwiązania instalacyjne sprawiają, że w porównaniu do budownictwa murowanego, to nawet dwukrotnie większa efektywność cieplna. Ściany nie przemarzają, a dogrzanie domu wymaga zdecydowanie mniej energii i czasu.

CZAS BUDOWY

Domy szkieletowe oprócz cech wypisanych powyżej, charakteryzują się również krótkim czasem powstawania oraz łatwością rozbudowy. Do domu można wprowadzić się już nawet po 3 miesiącach od rozpoczęcia montażu na fundamencie,a wszelkie powiększenia lub zmiany rozkładu pomieszczeń przeprowadza się szybko i sprawnie, bez długich i kosztownych remontów.

TRWAŁOŚĆ

To jeden z najważniejszych dla nas aspektów budownictwa. Wiemy, że dom to miejsce, które ma służyć wiele lat, dlatego Balo Wood to nie tylko najlepszej jakości surowce, ale też najmocniejsze konstrukcje szkieletowe dostępne na rynku. Żywotność odpowiednio wykonanych konstrukcji drewnianych z certyfikowanego drewna może wynosić nawet 150 – 200 lat. To sprawia, że domy szkieletowe są tak popularne w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych. Finlandii czy Norwegii. W Szkocji 83% wszystkich nowych inwestycji budowlanych rozpoczętych w 2016 roku to budynki wykonane w technologii szkieletowej.

KOMPLEKSOWA USŁUGA

Od projektu aż po wykończenie. Przeprowadzimy Cię przez cały proces budowy, od momentu zakupu projektu, poprzez uzupełnienie formalności i uzyskanie finansowania do postawienia i wykończenia domu. Współpracując z nami otrzymujesz bogate doradztwo i gwarancje profesjonalnego wykonania każdego elementu domu. Na każdym etapie budowy zadbamy o najwyższą jakość wykonania.