Nowoczesny dom

Projekt, budowa, cena. Myślisz o wybudowaniu nowoczesnego domu i szukasz wykonawcy lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o takich domach? Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy dla Ciebie dom, wybudujemy i wykończymy pod klucz lub przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej...

Czytaj więcej

Witaj w domu

Jesteśmy grupą ludzi, która do budownictwa i drewna podchodzi z pasją, a rodzinne wartości przenosi do codziennego życia w pracy. Firma BALO WOOD zapewnia swoim klientom ponad 15 letnie doświadczenie w budowie i pomaga spełniać marzenia o własnym domu. Twój nowy dom w 5 prostych krokach...

Czytaj więcej

Odwiedź naszą budowę

Odwiedź nas na budowie i zobacz jak powstaje dom szkieletowy. Budowa domu to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o samej technologii, a także zastanowić się nad wyborem projektu i rozwiązań dla siebie. Więcej szczegółów oraz adresy budów w rozwinięciu...

Czytaj więcej

Czeska Stodoła w Tocnik

Nowoczesny dom w Tocnik to esencja budownictwa w stylu sielskim. Połączenie współczesnej architektury z niczym nieskrępowaną naturą, z którą dom łączy się dzięki dużym przeszkleniom i pięknym widokom. Ekologiczne budownictwo szkieletowe w najlepszej odsłonie...

Czytaj więcej

Domy Szkieletowe

Choć może się to wydawać zaskakujące, dzięki naturalnemu charakterowi, szybkości wznoszenia, wysokiej izolacyjności akustycznej i cieplnej oraz wielu innym zaletom, technologia drewnianego szkieletu jest obecnie najbardziej powszechną metodą budownictwa na świecie. W tej technologii buduje się domy jednorodzinne, osiedla...

Czytaj więcej

Eco

Energooszczędność jest aspektem, który coraz częściej pełni decydującą rolę przed, w trakcie i po budowie domu, a koszty utrzymania niejednokrotnie decydują o wyborze domu lub mieszkania. W dobie rosnących cen paliw, zwiększenia się świadomości ekologicznej ludzi oraz wprowadzenia norm unijnych wciąż wzrasta zapotrzebowanie na domy, które są zdrowe i tanie w użytkowaniu...

Czytaj więcej

Energooszczędność

Wärmedämmung

Energooszczędność

 Energooszczędność jest aspektem, który coraz częściej pełni decydującą rolę przed, w trakcie i po budowie domu, a koszty utrzymania niejednokrotnie decydują o wyborze domu lub mieszkania. W dobie rosnących cen paliw, zwiększenia się świadomości ekologicznej ludzi oraz wprowadzenia norm unijnych wciąż wzrasta zapotrzebowanie na domy, które są zdrowe i tanie w użytkowaniu. Firma Balo Wood wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując domy energooszczędne, niskoenergetyczne i domy pasywne. Dzięki połączeniu precyzji wykonania z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie izolacji nasze domy charakteryzują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, a zaoszczędzone w ten spsób pieniądze można przeznaczyć na wakacyjny wyjazd lub zakup dodatkowego wyposażenia domu. Budowane przez nas domy spełniają wymagania określone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, a wsparcie naszych specjalistów pozwoli przebrnąć przez formalności związane z uzyskaniem dofinansowania.

Stosując wyłącznie materiały certyfikowanych producentów, jesteśmy pewni, że nasze domy osiągają wysokie parametry izolacyjne, a staranne ich wykonanie zapewni, że właściwości te będą niezmiene przez wiele lat, gwarantując oszczędności nie tylko dziś, ale też za 20 lat.

 Technologia

 Budujemy domy dla pokoleń i wiemy, że konstrukcja każdego domu, która spełnia funckje nośne i decyduje o trwałości każdego domu powinna być wykonana z najwyższą precyzją. Dlatego konstrukcje szkieletowe domów Balo Wood prefabrykowane są w naszym zakładzie w pełni kontrolowanych warunkach, gdzie dostęp do szerokeigo zaplecza narzędzi i maszyn zapewnia dbałość o najmniejsze detale. Nasi wykwalifikowani brakarze starannie selekcjonują każdą dostawę drewna, które w zdrowy sposób suszone jest do momentu aż osiągnie wilgotność na poziomie 18%. Każdy element konstrukcyjny domu jest dodatkowo poddawany sortowaniu pod kątem spełniania wymogów określonych Polskimi Normami PN-EN 14081-1:2007 ; PN-EN 350-2:2000 ; PN-EN 338, co daje nam pewność, że do budowy domów wykorzystujemy tylko materiał najwyższej klasy.

Ściany naszych domów, to jednak nie tylko konstrukcja, ale wiele warstw, z których każda została starranie przemyślana i pełni istotną funkcję dla ostatecznych właściwości wybudowanych przez nas domów. Poszczególne elementy ścian naszych domów szkieletowych przedstawione są na zdjęciach, a jakie pełnią role ?

 Wykończenie elewacji warstwą styropianu i tynku ? Jest to warstwa spełniająca wiele funkcji. Po pierwsze, stanowi element dekoracyjny domu. Ściany wykończone tynkiem można wzbogacać na wiele sposobów, dodając fragmenty wykończone płytkami gresowymi lub elewacją drewnianą w dowolnym kolorze. Co więcej jest to zewnętrzna warstwa domu, która zapewnia izolację cieplną i chroni konstrukcje domu przed wpływem wilgoci, mrozów, słońca i innych czynników, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dom. W każdym naszym domu szkieletowym wykonujemy również przestrzeń dylatacyjną, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i oddawanie wilgoci przez zewnętrzną część ściany oraz ramkę, która zabezpiecza przed dostawaniem się gryzoni do wnętrza ściany.

 Płyta OSB ? Płyty te wykonane są z wiórów drewnianych o długości nawet 14 cm, które w skutek sprasowania i klejenia żywicą epoksydową tworzą trzy warstwy, dwie warstwy zewnętrzne i jedną środkową, w której wióry skierowane są pod kątem prostym do warstw zewnętrznych. Taka konstrukcja sprawia, że płyty OSB odznaczają się większą wytrzymałością na rozciąganie i ściskanie niż samo drewno,a dzięki temu idealnie przejmują wszelkie naprężenia i siły działające na konstrukcje przy jednoczesnym jej stabilizowaniu. Kolejnymi zaletami płyt OSB jest ich niska łatwopalność i odporność na wilgoć, dzięki czemu płyty te są szeroko wykorzystywane w budownictwie.

 Membrana wiatroizolacyjna ? Stanowi warstwę, która dodatkowo zabezpiecza izolację z wełny mineralnej lub kamiennej przed wpływem czynników zewnętrznych oraz gwarantuje całkowitą szczelność izolacji i chorni przed jakimikolwiek przeciągami. Dużym atutem stosowania membrany wiatroizolacyjnej jest też wyeliminowanie hałasu spowodowanego wiatrem i zwiększenie ogólnych walorów akustycznych domu, co znacznie poprawia komfort życia w domu jednorodzinnym.

 Konstrukcja szkieletowa ( 140 mm x 45 mm ) – Szkielet domu składa się z elementów wykonanych z litego, suszonego drewna sosnowego wysokiej klasy. Wszystkie elementy wiązane są śrubami, co diametralnie zwiększa stabilność i trwałość domu. Co więcej, wykonywane przez nas konstrukcje drewniane są stosunkowo lekkie i bardzo mocne. Dla porównania już 25 kilogramowa drewniana belka jest w stanie udźwignąć ciężar 10 ton, podczas gdy do utrzymania takiego ciężaru przez element stalowy lub betonowy, potrzeba zużyć odpowiedni 40 kg i 150 kg materiału. Zaletą domów szkieletowych jest to, że mogą powstawać także na terenach o słabej nośności, gdzie w innym przypadku powstawałoby zagrożenie osunięcia się ziemi.

  Wełna mineralna Knauf Ecose ? – To doskonała izolacja, która zapewnia ciepło i zdrowy klimat, dzięki wykorzystaniu rewolucyjnej technologii, która do produkcji wykorzystuje materiały w pełni odnawialne w odróżnieniu od tradycyjnie wytwarzanych materiałów izolacyjnych, które powstają przy wykorzystaniu surowców petro chemicznych.

  Wełna skalna Rockwool ? – Niepalne izolacje ze skalnej wełny mineralnej o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnych parametrach przewodzenia ciepła, to nie tylko dobre zabezpieczenie przeciwpożarowe, ale także gwarant komfortu akustycznego w twoim domu.

 Membrana paroizolacyjna ? Rozciąga się wewnątrz domu i zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci z wnętrza domu do elementów konstrukcyjnych i izolacji termicznej. Oprócz powyższych spełnia funkcję dodatkowej izolacji cieplnej.

 Płyta K-G – To wewnętrzna część ściany, która po ówczesnym przygotowaniu stanowi doskonałe podłoże do nałożenia farby lub położenia płytek. Zaletą stosowania płyt k-g jest to, że montowane są na sucho, co w odróżnieniu od tynków, eliminuje ryzyko uwalniania wilgoci i powstawania grzybów lub pleśni.