Nowoczesny dom

Projekt, budowa, cena. Myślisz o wybudowaniu nowoczesnego domu i szukasz wykonawcy lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o takich domach? Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy dla Ciebie dom, wybudujemy i wykończymy pod klucz lub przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Odwiedź naszą budowę

Odwiedź nas na budowie i zobacz jak powstaje dom szkieletowy. Budowa domu to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o samej technologii, a także zastanowić nad wyborem odpowiedniego projektu i rozwiązań dla siebie. Więcej szczegółów oraz adresy budów w rozwinięciu.

Czytaj więcej

Witaj w domu

Jesteśmy grupą ludzi, która do budownictwa i drewna podchodzi z pasją, a rodzinne wartości przenosi do codziennego życia w pracy. Firma BALO WOOD zapewnia swoim klientom ponad 15 letnie doświadczenie w budowie i pomaga spełniać marzenia o własnym domu. Zapoznaj się z naszą firmą oraz zaletami domów z drewna i wybuduj dom na lata

Czytaj więcej

Wybierz twój projekt

Chciałbyś wybudować dom w technologi szkieletowej, ale nie podoba Ci się żaden z projektów? To nie problem. Teraz możesz wybrać dowolny projekt domu w wersji murowanej dostępny w internecie, a zaadaptujemy go dla Ciebie bez dodatkowych opłat. Znajdź dom, o którym marzysz i napisz do nas.

Czytaj więcej

Domy Szkieletowe

Choć może się to wydawać zaskakujące, dzięki naturalnemu charakterowi, szybkości wznoszenia, wysokiej izolacyjności akustycznej i cieplnej oraz wielu innym zaletom, technologia drewnianego szkieletu jest obecnie najbardziej powszechną metodą budownictwa na świecie. W tej technologii buduje się domy jednorodzinne, osiedla...

Czytaj więcej

Eco

Energooszczędność jest aspektem, który coraz częściej pełni decydującą rolę przed, w trakcie i po budowie domu, a koszty utrzymania niejednokrotnie decydują o wyborze domu lub mieszkania. W dobie rosnących cen paliw, zwiększenia się świadomości ekologicznej ludzi oraz wprowadzenia norm unijnych wciąż wzrasta zapotrzebowanie na domy, które są zdrowe i tanie w użytkowaniu...

Czytaj więcej

Nowoczesny dom – Projekt, budowa, cena

Budujemy stodoły

Czym są nowoczesne domy stodoły?

To rosnący w popularność styl architektoniczny we współczesnym budownictwie jednorodzinnym. Ta nowoczesna forma budownictwa odznacza się klasyczną bryłą, stylem nawiązującą do wiejskiej zabudowy, która jednak łączy w sobie rozwiązania i funkcjonalność współczesnej architektury. Kształtem budynki często przypominają prawdziwą stodołę z dwuspadowym dachem lub budynki gospodarcze rodem ze skansenu, jednak nowoczesna struktura wnętrz z dużymi przeszkleniami i oryginalną aranżacją nadają tym budynkom wyjątkowy charakter. Nowoczesny Dom Stodoła jest nie tylko oryginalny, ale też wyjątkowo funkcjonalny. W technologii szkieletowej to dodatkowo budynek energooszczędny i tani w utrzymaniu. Budując nowoczesny dom w stylu stodoły , możesz wyrazić siebie i stworzyć miejsce, w którym ekologia i natura łączą się z nowoczesnością i designem. Odpowiedni projekt i rozwiązania pozwolą stworzyć wymarzone miejsce do życia, zgodne z przyrodą i naturą człowieka.

Projekt

Projekt nowoczesnego domu jest przeważnie przygotowany na indywidualne zlecenie klienta i przy ścisłej współpracy z inwestorem. Architekt szkicuje projekt, ale to twoje zaangażowanie jest najważniejsze. Projektant musi poznać potrzeby twoje i twojej rodziny oraz zrozumieć wasze wyobrażenie o przyszłym domu, aby potem odzwierciedlić to w projekcie nowoczesnego domu stodoły. Dzięki temu uda się stworzyć unikalną przestrzeń, która będzie twoim prawdziwym azylem. Koszt wykonania indywidualnego projektu przez naszego architekta wynosi około 10 tys. złotych. Jest to kwota kilka tysięcy złotych wyższa niż ta, którą trzeba zapłacić za zakup i adaptacje gotowego projektu, jednakże dzięki ścisłej współpracy przy powstawaniu koncepcji domu jesteśmy w stanie stworzyć unikalną, dobrze wykorzystaną powierzchnię bez niepotrzebnych rozwiązań, ograniczając w ten sposób koszty budowy. Nowoczesna stodoła

Czym wyróżniają się domy – stodoły?

Nowoczesny design i wzornictwo w domu w stylu stodoły wyraża się we właściwym zagospodarowaniu każdego miejsca i ograniczeniu zbędnych powierzchni, które wymagają ogrzewania i utrzymywania. W nowoczesnych domach popularne są antresole sypialniane, zabudowy wnękowe, stosowanie drabinek lub prostych schodów, czyli tak jak w stodole.  Zwraca się uwagę, aby przestrzeń w domu przeznaczona na komunikacje była niewielka i dobrze wykorzystana, ograniczając liczbę i wielkość korytarzy na korzyść większej powierzchni w pomieszczeniach dziennych. Salon z aneksem kuchennym jest często częścią centralną domu, pełniąc jednocześnie funkcję komunikacyjną między sypialniami umiejscowionymi na przeciwległych końcach domu. Nowoczesny dom w stylu stodoły, charakteryzuje się prostą i zwartą bryłą. Dzięki zastosowaniu technologii szkieletowej domy są energooszczędne i niskoenergetyczne, zatem ekologiczne i tanie w utrzymaniu. Przy odpowiednim zastosowaniu przeszkleń uzyskamy też przestrzeń, która jest naturalnie wentylowana bez potrzeby stosowania klimatyzacji oraz dogrzaną naturalnym słonecznym światłem. Dom jest też wyjątkowo jasny i łączy się z otaczającą architekturą w jedną całość. Nowoczesna stodoła to bogactwo pomysłów

Jak budujemy?

Elewacja

Przy budowaniu nowoczesnego domu stodoły nastawiamy się na wysoką jakość wykończenia. Konstrukcje ścian stanowią słupy o przekrojach 200 x 50 mm. Przestrzeń miedzy słupami wypełniona jest 20cm warstwą wełny mineralnej o podwyższonych parametrach izolacyjnych, co zapewnia odpowiednie właściwości termiczne ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma konieczności stosowania dodatkowego systemu docieplenia ścian zewnętrznych. Aby dom przypominał stodołę, elewacje wykonuje się z desek drewnianych, najlepiej modrzewiowych, które są eleganckie i trwałe. Modrzew jest jednym najlepszych gatunków drzew iglastych, z których można wykonać deski elewacyjne ze względu na swoją twardość i niską chłonnością wilgoci. Jest to gatunek drewna odporny na ścieranie i warunki atmosferyczne, dlatego zapewni długowieczność twojej stodole. Elewacja nowoczesnego domu-stodoły może być wykończona na dowolny kolor lub zabezpieczona bezbarwnie zachowując naturalny charakter drewna. Odpowiednio przygotowana elewacja modrzewiowa to rozwiązanie, które na wiele lat zapewni unikalny wygląd twojego nowoczesnego domu stodoły. Nowoczesna stodoła to modrzew i szkło.

Okna

Dopełnieniem dobrze wyglądającej elewacji są odpowiednio zaprojektowane i dobrane okna. W naszych domach wykonanych w stylu stodoły możemy wykorzystać dowolne profile okienne, zarówno drewniane, PCV jak i aluminiowe w zależności od zamysłu i preferencji inwestora. Okna mogą być przesuwne i rozwierno-uchylne w dowolnym kolorze. Najczęściej w nowoczesnych stodołach z drewnianą elewacją stosuje się okna w ciemnych odcieniach szarości, jak antracyt i grafit lub czarne które dobrze kontrastują z jasnymi elewacjami. Znaleźć można jednak realizacje, w których dzięki dobrze dogranej grze detali, idealnie pasują także okna w kolorze białym. Jak najbardziej można pokusić się też o bardziej klasyczne rozwiązania, jak drewniane okna w naturalnym kolorze. Najważniejsze, aby nowoczesny dom-stodoła był odzwierciedleniem twojej wizji.

Dach

Aby dom przypominał stodołę, powinien mieć prostą, dwuspadową konstrukcję. W połączeniu z nowoczesnymi kryciami dachowymi tworzy to wyjątkowy efekt wizualny. Możemy wykończyć go gontem, blacho-dachówką, dachówką lub naturalnym łupkiem. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskują krycia blacho-dachówką płaską mocowaną na rąbek stojący. Takie krycie nadaje nowoczesny charakter i ciekawy wygląd budynkom o klasycznej bryle dachu. Dach jest ocieplony 20 cm warstwą wełny mineralnej między konstrukcją dachu oraz docieplony 5cm warstwą izolacji mocowaną pod konstrukcją, co minimalizuje straty ciepła. W nowoczesnych domach tworzonych na wzór stodoły dachy często zakończone są na wysokości ściany w taki sposób, aby konstrukcja dachu nie wystawała poza obrys budynku, tzw. dach bezokapowy. Tak zaprojektowany budynek nie wymaga wykończenia okapu i sprawia, że cały dom, mimo prostej konstrukcji, utrzymuje nowoczesny charakter.

Ceny domów wykonanych w stylu stodoły.

Cena budowy nowoczesnego domu-stodoły w każdym przypadku będzie inna i zależeć będzie od konkretnego projektu oraz wybranych rozwiązań technicznych i materiałowych. Cenę budowy najlepiej będzie zobrazować na konkretnych przykładach.

1. The Hill Plain House / Wolveridge Architects Hill Plain House_0 Hill Plain House_3 Hill Plain House_2 Hill Plain House_4 Hill Plain House_5

Cena: 280 000 zł – Standard pod klucz z fundamentem

Cena wybudowania domu obejmuje wykonanie fundamentów i wykończenie pod klucz bez białego montażu.

Założenia do projektu:
Długość: 15,5 m
Szerokość: 6,5 m
Wysokość:  4,8 m
Pow. dachu: 145 m2
Elewacja zewnętrzna: Modrzew
Elewacja wewnętrzna: Świerk
Podłoga: Deski sosnowe

Okna: Rozwierno-uchylne PCV

Źródło: www.archdaily.com

2. Diagonale / Atelier RVL architects Diagonale_1 Diagonale_2 Diagonale_3 Diagonale_4

Cena: 295 000 zł – Standard pod klucz z fundamentem

Cena wybudowania domu obejmuje wykonanie fundamentów i wykończenie pod klucz bez białego montażu.

Założenia do projektu:

Długość: 19,5 m
Szerokość: 5,5 m
Wysokość:  5,5 m
Pow. dachu: 160 m2
Elewacja zewnętrzna: Modrzew
Elewacja wewnętrzna: Świerk
Podłoga: Deski sosnowe
Okna: Rozwierno-uchylne PCV
Garaż nie uwzględniony w cenie.
Źródło: www.atelierrvl.com

Podobają Ci się stare stodoły? Chciałbyś wybudować nowoczesny dom w stylu stodoły i nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z nami, przeprowadzimy Cię przez cały proces – od projektu po klucz.