Nowoczesny dom

Projekt, budowa, cena. Myślisz o wybudowaniu nowoczesnego domu i szukasz wykonawcy lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o takich domach? Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy dla Ciebie dom, wybudujemy i wykończymy pod klucz lub przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Odwiedź naszą budowę

Odwiedź nas na budowie i zobacz jak powstaje dom szkieletowy. Budowa domu to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o samej technologii, a także zastanowić nad wyborem odpowiedniego projektu i rozwiązań dla siebie. Więcej szczegółów oraz adresy budów w rozwinięciu.

Czytaj więcej

Witaj w domu

Jesteśmy grupą ludzi, która do budownictwa i drewna podchodzi z pasją, a rodzinne wartości przenosi do codziennego życia w pracy. Firma BALO WOOD zapewnia swoim klientom ponad 15 letnie doświadczenie w budowie i pomaga spełniać marzenia o własnym domu. Zapoznaj się z naszą firmą oraz zaletami domów z drewna i wybuduj dom na lata

Czytaj więcej

Wybierz twój projekt

Chciałbyś wybudować dom w technologi szkieletowej, ale nie podoba Ci się żaden z projektów? To nie problem. Teraz możesz wybrać dowolny projekt domu w wersji murowanej dostępny w internecie, a zaadaptujemy go dla Ciebie bez dodatkowych opłat. Znajdź dom, o którym marzysz i napisz do nas.

Czytaj więcej

Domy Szkieletowe

Choć może się to wydawać zaskakujące, dzięki naturalnemu charakterowi, szybkości wznoszenia, wysokiej izolacyjności akustycznej i cieplnej oraz wielu innym zaletom, technologia drewnianego szkieletu jest obecnie najbardziej powszechną metodą budownictwa na świecie. W tej technologii buduje się domy jednorodzinne, osiedla...

Czytaj więcej

Eco

Energooszczędność jest aspektem, który coraz częściej pełni decydującą rolę przed, w trakcie i po budowie domu, a koszty utrzymania niejednokrotnie decydują o wyborze domu lub mieszkania. W dobie rosnących cen paliw, zwiększenia się świadomości ekologicznej ludzi oraz wprowadzenia norm unijnych wciąż wzrasta zapotrzebowanie na domy, które są zdrowe i tanie w użytkowaniu...

Czytaj więcej

FAQ

Jaka jest trwałość domów drewnianych?

Żywotność domów szkieletowych wykonanych z dobrej jakości materiałów i zgodnie ze sztuką ich wznoszenia ocenia się na ponad 100 lat. Najstarsze, stojące dotąd domy drewniane mają ponad 400 lat, mimo że w tamtych czasach nie istniały jeszcze produkty do pielęgnacji drewna, ani technologie, które zabezpieczałyby drewno tak jak dziś. Jedne z najpiękniejszych zabytkowych domów drewnianych spotkać można w małych mieścinach francuskiej Normandii, które są jednocześnie jednymi z najstarszych domów w całej Francji.

Czy domy drewniane są ciepłe?

Na ściany domów szkieletowych składają się głównie materiały izolacyjne. Ściany, stropy oraz konstrukcja dachu wypełnione są wełną mineralną, która doskonale chroni przed ucieczką ciepła z wnętrza domu. Ściany zewnętrzne są dodatkowo pokryte izolacją w postaci styropianu lub wełny fasadowej, co dodatkowo zwiększa energooszczędność domu. W efekcie domy szkieletowe odznaczają się najwyższymi właściwościami przenikalności cieplnej, przy stosunkowo niewielkim przekroju ściany, porównując do technologii tradycyjnych. W praktyce daje ona kilka lub kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych w porównaniu do domów murowanych przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Walory ekologiczne i energooszczędne szkieletowych domów drewnianych sprawiają, że tego typu budynki sprawdzają się zarówno w ciepłym jak i w zimnym klimacie, poza tym są niedrogie w utrzymaniu.

Czy domy drewniane są łatwopalne?

Drewno konstrukcyjne domów szkieletowych jest 4-stronnie strugane i impregnowane przeciw pożarowo oraz dodatkowo zabezpieczone ognio-odpornymi płytami, spełniającymi najnowsze Normy Europejskie. W tym aspekcie domy drewniane nie różnią się zbyt wiele od domów murowanych lub betonowych, gdyż źródłem pożaru jest zazwyczaj wyciek gazu, awaria instalacji elektrycznej lub inny wypadek, których ryzyko jest takie samo bez względu na technologię budowy.

Czy jest ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni?

Ogromną zaletą domów szkieletowych jest to, że technologia ich budowy jest technologią suchą, zatem niepotrzebny jest dodatkowy czas na odpowiednie odparowanie wilgoci jak w domach murowanych, nie ma zatem ryzyka, że po kilku latach na ścianach zaczną pojawiać się grzyby lub pleśnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu budynków wznoszonych metodami tradycyjnymi, którym nie dano wystarczająco czasu na pozbycie się wilgoci. Przed insektami i pleśniami w pełni zabezpieczona jest także konstrukcja domu, która dzięki struganiu i impregnacji oraz całkowitym odizolowaniu od wpływu warunków zeewnętrznych przez wykorzystanie odpowiednich membran odporna jest na insekty i wilgoć, a tym samym na degeneracje.

Czy to prawda, że domy drewniane słabo izolują hałasy z zewnątrz?

Nie, jest wręcz odwrotnie. Dzięki temu, że między stropami i ścianami działowymi wykorzystujemy wysokiej jakości wełnę mineralną, która absorbuje dźwięki, a ściany zewnętrzne odizolowane są dodatkowo 15 cm warstwą styropianu, dzięki czemu domy drewniane są ciche i przyjazne.

Czy domy drewniane różnią się wyglądem od domów murowanych?

Domy drewniane w żaden sposób nie muszą różnić się od domów budowanych w technologii tradycyjnej. Ściany zewnętrzne mogą być wykończone tynkiem, cegłami, kamieniem lub drewnianym sidingiem w zależności od lokalnego planu zagospodarowania terenu i gustów inwestora. Dachy domów szkieletowych mogą być wykończone dowolnym rodzajem pokrycia, gontem, blachodachówką, dachówka ceramiczną lub betonową. Zatem do wyboru są wszelkie możliwe rodzaje wykończenia dostępne dla innych technologii.

Czy mogę wybudować dom z własnego projektu ?

Jak najbardziej tak. Twój dom możemy wybudować według gotowego projektu lub stworzyć dla Ciebie indywidualny projekt od podstaw.

Czy mogę wybrać gotowy projekt z waszej strony wybudować dom bez żadnych zmian?

Jest to jak najbardziej możliwe. Projekty domów przedstawione na naszej stronie mają na celu przybliżyć klientom naszą ofertę i przedstawić przykładowe rozwiązania, ale jeśli, któryś z nich jest dla Ciebie wyjątkowo interesujący, możemy wybudować dom według niego bez żadnych dodatkowych kosztów.

Czy domy szkieletowe można przebudować lub rozbudować ?

Tak. Możliwość łatwej rozbudowy i przebudowy domów szkieletowych to ich bardzo duża zaleta, gdyż ewentualne przesunięcia lub dostawienia ścian mogą być wprowadzane szybko i niedużym kosztem.

Jaki jest czas budowy domu ?

W zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji budynku i dachu oraz stanu wykońćzenia budowa typowego domu kanadyjskiego jednorodzinnego może trwać od dwóch do pięciu miesięcy od momentu rozpoczęcia montażu konstrukcji na gotowym fundamencie. Pracę można prowadzić praktycznie przez cały rok.